Czego można się spodziewać

W zależności od stanu pacjenta, prawidłowo dobrany lek homeopatyczny może spowodować całkowite wyleczenie, poprawę stanu zdrowia lub tylko ulgę w cierpieniu.

Mail pacjentki (za jej zgodą) po kilku miesiącach od pierwszej dawki leku:

"Dzień dobry
Pani Doktor, dokładnie czułam moment, w którym lek zaczął działać.
Nastąpiło to w trzeciej dobie po pierwszej dawce.
Miałam wrażenie jakby ktoś zdejmował mi opaskę z
oczu, klapki. Poczułam,ze tak naprawdę nie jest tak , jak czułam dotąd- że nic nie mogę zrobić, że nie mam kontroli nad własnym życiem, że jestem skazana na zamknięcie w tym pudełku i rozbijanie się o ściany.
Poczułam siłę i wiarę. Wiarę w to ,że mogę podjąć działanie.
Że nawet spotykając przeszkody jestem w stanie się podnieść. Że nie jest to już ściana nie do przebicia, a jedynie złe warunki "atmosferyczne".
Mam też wrażenie ,że lek wyzwala we mnie " czucie". Czuję złość i daję sobie do niej prawo. Czuję potrzebę bliskości. Czuję swoją kobiecość. Zmiany te zauważają zresztą bliskie mi osoby- że wyglądam inaczej, że jestem pewniejsza siebie, że śmieję się całą sobą.
We wrześniu zaczęłam szkołę.
Wreszcie przestałam się bać, a przede wszystkim mam motywację, nie czuję się zmuszana jak to miało miejsce do tej pory ( w przypadku edukacji czy jakichkolwiek zajęć dodatkowych).
Czy jestem spokojniejsza ? Nie wiem. Jestem pewniejsza siebie, nie jestem juz smutna, buntuję się. I widzę siebie i dzieci w przyszłości.
Ściskam i dziękuję za tą moc :) "

W rozmowie telefonicznej po tygodniu od pierwszej dawki leku, ta pacjentka powiedziała: "Jakby mi tona gruzu z pleców spadła" 
 
W takich przypadkach wiem, że lek został dobrze dobrany.