Arnika

 

 ARNIKA 30C lub 200C 

Uwaga! W pierwszej kolejności należy wezwać pogotowie.
Lek homeopatyczny komplementarnie, jak najszybciej.

Urazy powstałe w wyniku upadku, uderzenia, potłuczenia

(np. upadek ze schodów, wypadki komunikacyjne).

Następstwa urazów tego typu, psychiczne i fizyczne, bezpośrednie jak i odległe w czasie.

Hamuje krwawienie, przyspiesza resorpcję krwiaków, przyspiesza gojenie, zapobiega ropieniu, gorączce pourazowej.

Pourazowe krwawienie z nosa (3 granulki 30C lub 200C jednorazowo) najczęściej zatrzymuje krwawienie zanim granulki rozpuszczą się w ustach. Uwaga: Nie stosować na nawracające krwawienia z nosa – w tym przypadku należy dopasować lek indywidualnie dla pacjenta.

Skręcenie stawu skokowego (gdy okolica stawu jest granatowa i mocno obrzęknięta, jeśli nie - to trzeba różnicować z Rutą, która może się okazać skuteczniejsza) podanie Arniki (3granulki 200C, najczęściej wystarczy jednorazowa dawka) kilkakrotnie przyspiesza powrót do normalnego funkcjonowania.

Skutki dużego przeciążenia i przemęczenia jak po maratonie, intensywnej jeździe na nartach itp., jeśli dominuje uczucie obolałego ciała, „zakwasów”, obecne są liczne siniaki. Skutki przedłużonego, wyczerpującego porodu (z obolałością, wyczerpaniem, wybroczynami).

Leczy również skutki urazu psychicznego powstałego w wyniku wypadku (przypadek: pacjentka 6 miesięcy po wypadku komunikacyjnym chodziła z balkonikiem z powodu lęku przed upadkiem, mimo iż rehabilitanci przekonywali ją od dawna, że może chodzić sama. Po jednej dawce Arniki 200C odrzuciła balkonik następnego dnia i już go nie potrzebowała).

Zadawnione skutki urazu (bóle utrzymujące się po latach). Pacjent z bólami głowy od 10 lat z powodu urazu głowy w wypadku komunikacyjnym. Konsultacje specjalistyczne (w tym badania obrazowe) nie wykazywały patologii, pacjent był odsyłany do psychiatry albo podejrzewany o chęć wyłudzenia renty. Jedna dawka Arniki 1000C zlikwidowała bóle w ciągu jednego dnia. 

Wspaniałe działanie Arniki zaobserwujemy również podając ją zwierzętom, które doznały tego typu urazu. Zastosowanie leków homeopatycznych u zwierząt opisane jest dokładniej w książce: http://www.narayana-verlag.com/Everyday-Homeopathy-for-Animals-Francis-Hunter/b714?keywords=animals

W szczególnych przypadkach konieczne jest pogłębienie wywiadu, np. ze względu na złożoność urazu i różnicowanie Arniki z innymi lekami lub dobranie następnego leku dobrze działającego po Arnice. 
Potencja w apteczce domowej: Arnika 30C i/lub 200C (w ciężkich urazach wskazane są wyższe potencje).

Więcej o zastosowaniu Arniki znajdą Państwo w wykładach archiwalnych online: Apteczka homeopatyczna